Historie

1870 - založení akciové společnosti pro výstavbu parostrojního pivovaru a sladovny v Mýtě

1871 - společný pivovar a sladovna v Mýtě

1876 - pivovar prodán v exekuci manželům Josefu a Kateřině Holým

1895 - přestavba pivovaru na sladovnu tehdejším majitelem Emilem Grubem v rámci vzrůstající poptávky po sladu ve světě a též velkou konkurencí pivovarů v okolí

1895-1897 - 1. velká přestavba sladovny (dokončena 2 podlaží humen, ječná sýpka a máčírna se 6 náduvníky, výrobní plocha rozšířena o 3000m2)

1905-1908 - 2. Přestavba sladovny (přistavěny další provozní místnosti pro humna a sýpky)

do roku 1920 - dochází ke konsolidaci sladovny, která se toho času zaměřuje na vývoj sladu a ječmene do Švýcarska a Itálie

po roce 1929 omezování vývozu sladu a omezení výroby v rámci hospodářské krize

po roce 1930 - začíná se s výrobou žitné a ječné kávy a výroby kávovin, humna se toho času používala k uskladnění obilí

1938-1945 - během německé okupace zůstává sladovna v Mýtě jedna ze dvou fungujících sladoven v Čechách

1945 - sladovna je dána jako německý majetek pod národní správu, je zastavena výroba kávovin a začíná se s výrobou speciálních sladů, vyrábí se 2 400 t ročně

Od roku 1946 - podléhá sladovna národnímu podniku Obchodní sladovny v Prostějově, dochází k investiční výstavbě a zmodernizování sladovny, výroba sladu se zvýšila až na 6 500 t ročně

80. léta - výstavba moderních sladoven v republice z důvodu vyšších požadavků na jakost sladů a vzrůstající zahraniční poptávce po sladu

90. léta - postupně se stalo humnové sladování nevyhovující a v roce 1990 dochází k uzavření většiny humnových sladoven

1994 - sladovna v Mýtě je uzavřena

1996 - výroba barevného sladu, suroviny dováženy z jiných závodů

2004 - celý areál získává nové majitele , komplex kupují pánové Koloc a Němec

2005 - otevřena restaurace s názvem "Club Sladovna" v prostoru bývalých sběrných košů a příjmu ječmene. V restauraci se toho času nachází bar se 30-ti místy k sezení a odděleným salonkem se 40-ti místy. Vybavení je vyrobeno na zakázku je 100 let starého dřeva. Vstupní hale je zachován vzhled sladovnického stylu. Vchod je přímo z parkoviště prostorem bývalé pražírny. Dále je vybudována nová, moderní kuchyně s kapacitou až 300 jídel denně.

Vzhledem k vzrůstající poptávce zvyšují postupně noví majitelé kapacitu restaurace a přilehlého salonku na 70 míst. Pro letní období je přistavěna venkovní, krytá terasa až pro 50 hostů. Při nové výstavbě je též počítáno s bezbariérovým přístupem. Zázemí je koncipováno do moderního stylu s možností pořádání firemních i přátelských setkání, večírků, oslav, svateb a diskotéky. Tomuto stylu je přizpůsobeno i veškeré vybavení prostor. Pro zpříjemnění atmosféry je vybudován otevřený krb.

V prostoru přilehlých "humen" je postupně vybudována krytá kulová střelnice s osmi 25-ti metrovými střeleckými posty a čtyřmi posty na vzdálenost 50 m. Při vybudování vzdálenějších postů je myšleno především na zkušenější střelce, naopak menší vzdálenosti jsou plně přizpůsobené krátkým střelným zbraním, které si zde mohou vyzkoušet i amatéři pod dohledem zkušeného instruktora ze zapůjčených zbraní. Při stavbě střelnice je počítáno též s pořádáním střeleckých závodů sportovního nebo loveckého charakteru. Vybavení je tomuto účelu přizpůsobeno.

Dále je též počítáno s využitím prostoru pro sportovní účely. V rámci této vize je v 1. Patře vystavěna nová tělocvična určena především pro míčové hry. Aby bylo plně využito celého prostoru, jsou po obou stranách tělocvičny zbudovány horolezecká, slaňovací a bouldrová stěna. Zároveň je otevřena i posilovna.

V horních prostorách sladovny se nachází dvoupodlažní paitballová střelnice s velkým množstvím překážek, krytů a přechodů mezi jednotlivými patry.

2008 - plánována výstavba sauny a masérny. Dále se připravuje výstavba ubytovacích kapacit. Jedná se o dvou-čtyřlůžkové apartmány s kompletním sociálním zařízením.

kliknutím zvětšíte kliknutím zvětšíte